خروج ورود کاربران
19 آذر : دومین سمینار یکروزه " استفاده از پلاکت غنی شده در درمان ناباروری"

    پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)  اندیکاسیون مصرف متعددی از قبیل : اسکلتی عضلانی ، زخمهای مزمن ، جوانسازی پوست و تقویت موها دارد که هر کدام از آنها ضریب تغلیظ پلاکت و فعالیت (activity) متفاوتی دارد. با توجه به وجود برندهای مختلف کیت پی آر پی در بازار تجهیزات پزشکی چه تولید داخل و چه وارداتی ، هیچکدام از آنها در تحقیقاتی مبتنی بر شواهد علمی از نظر  ضریب تغلیظ ، میزان لکوسیت ، نوع لکوسیت و لنفوسیت ، میزان تجمع(Aggregation) و توکشیدگی(Retraction) پلاکتی برای مصارف IVF و ناباروری،  مورد ارزیابی قرار نگرفته اند .

   تنها کیتی که در حال حاضر نتایج آن در مجلات علمی و بین المللی مورد داوری و چاپ واقع شده و همچنین توسط اساتید برجسته کشورمان مورد استفاده قرار گرفته است برند رویاژن Rooyagen® محصول شرکت آریا مبنا تشخیص میباشد. این محصول با استفاده از مواد اولیه کمپانی های اروپایی و امریکایی تولید شده و از آن جهت که تمامی مجوز های لازم جهت تولید محصول خوب( GMP) از وزارت بهداشت و تایید تزریقی بودن کیت را از انستیتو پاستور ایران را دریافت نموده است.  این شرکت همچنین جهت ارتقاء سیستم تولید موفق به اخذگواهینامه های بین المللی سیستم مدیریت کیفیت شامل IS09001:2015 و ISO13485:2012 و همچنین FDA QSR 21 CF820 از شرکت بین المللی QS سویس گردیده است.

امروز کیت رویاژن محصول شرکت آریا مبنا تشخیص مفتخر است که در طول حدود هفت سال گذشته توانسته است به پشتوانه بخش تحقیق و توسعه (R&D)کارآمد و تولید دانش محور در بیش از 10 مقاله مختلف در ژورمالهای  معتبر علمی از قبیل  : See comment in PubMed Commons belowOrthop Rev (Pavia).،  Transfusion and Apheresis Science ، Arthroscopy: The Journal of Arthroscopic and Related Surgery ،  BMC Sports Sci Med Rehabil ، Clin Med Insights Arthritis Musculoskelet Disord ، Pain Res Treat  ،  IJRM  ، JHRS  و... مورد ارجاع قرار بگیرد . که این امر باعث ارتقاء سطح کیفی کیت هم به لحاظ (Safety) هم در جهت افزایش اثر بخشی(Efficacy)  بوده است.

 با توجه به حساسیت بافت رحم و جبران ناپذیر بودن عوارض جانبی در صورت عدم بهینه سازی مناسب کیت مورد استفاده از نظر ضریب تغلیظ ، میزان کارایی ، فعالیت فاکتور های رشد پلاکتی ، نوع و میزان لنفوسیت  باید متذکر این نکته بود که با اطلاع از الزامات و حساسیت های خاص اندیکاسیون در زمینه " IVF و ناباروری"  با سابر اندیکاسیون ها از جمله اسکلتی عضلانی ، زیبایی ، زخمهای مزمن و... متفاوت و در مواردی متضاد است.  محصول Fertilize  Lympho-PRPبه مدت بیش از دو سال مورد مطالعه مبتنی بر شواهد (EBM) قرار گرفته تا اکنون توانسته است محصولی متفاوت و مورد تایید ژورنالهای علمی و متخصین مربوطه ارایه نماید.

به منظور تببین الزامات فراوری پلاکت غنی شده و مصرف آن در ناباروری بهمراه بایدها و نباید ها ،  به دنبال برگزاری اولین سمینار استفاده از: " پلاکت غنی شده در درمان ناباروری ناشی از RIF و اندومتر نازک"  در شهریور ماه در بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دومین سمینار یک رزوه ، برای در اختیار قراردادن تجربیات و جزئیات این اندیکاسیون  و همچنین بحث و همفکری میان اساتید فعال در این زمینه  برگزار می شود.

 

 

 

بازگشت به رویدادها

طراحی و توسعه : سواد روز رایانه