رویاژن رویاژن رویاژن رویاژن
صفحه اصلی 
PRP
تماس با ما
آموزش
مقالات
پزشکان مورد تایید
ثبت نام
بخش های تخصصی
محصولات
پرسش و پاسخ
آیا همه افراد می توانند کاندیدای این روش درمانی شوند؟
 درمان با PRPیک روش ایمن برای بیمارانی است که موهای کم پشت ، چروک های پوستی، آسیب های مفصلی  و.... دارند ولی به هر حال قبل از درمان باید توسط پزشک معاینه شده و مفید بودن درمان بررسی شود. بیماران با عفونت فعال در اسکالپ ها، بیماریه های خونریزی دهنده انعقادی، دارو های سرکوب کننده ایمنی و یا رقیق کننده خون ، داروهای مهار کننده فعالیت پلاکتی و بیماران مبتلا ویا مشکوک به سرطان در استفاده از این روش درمانی محدودیت دارند.
آیا PRP می توند سرطان زا باشد؟
سرطان ناشی از تغییرات در ماده ژنتیکی افراد است که تا امروزه سرطان زای بسیاری از مواد نشان داده شده است و بسیاری دیگر از افرادی که در معرض این مواد شناخته شده سرطان زا قرار نداشته اند هم به سرطان مبتلا شده اند و دلایل آنها ناشناخته است.  پلاکت حاوی فاکتورهای رشد برای تحریک سلولهای بنیادی پوست و مفاصل و یا فولیکول های مو و... است و تا امروز مدرکی دال بر سرطان زا بودن انواع مختلف فاکتورهای رشد (از قبیل اریتروپوئیتین برای خونسازی ، هورون رشد برای قد و..) منتشر نشده است. ولی با این حال افرادی که کاندید این روش درمانی می شوند باید به دقت برای نشانه عمومی سرطان  از قبیل کاهش وزن، کم اشتهایی، علائم ظاهری ملانوما و سایر علائم پوستی بررسی شده و در صورت مشکوک بودن آزمایشات تکمیلی انجام شوند. در این افراد تا قطعی شدن عدم ابتلا به سرطان و رفع کامل شک از PRPدرمانی استفده نشود.
 
چند دوره درمانی برای من نیاز است؟
چارچوب خاصی تعریف نشده است ولی با توجه به پروتکل های مراکز معتبر دنیا که از این روش استفاده می کنند و همچنین مقالات علمی معتبری که در این زمینه (در سایت ما موجود می باشند)چاپ شده اند ، 3بار تزریق با فواصل 1ماهه و دوز یاد آور 6 ماهه یا 1 ساله توصیه می شود . البته همه این موارد کلیت نداشته و بستگی به وسعت ضایعه ممکن است تو سط پزشک معالج کم و یا زیاد شوند. میزان پلاکت غنی شده هم بر اساس توصیه های موجود ، 4-6 برابر برای پوست ، 6-8  برابر برای مفاصل ، 8-10 برابر برای مو است که در روش اجرایی کیت چگونگی رسیدن به این غلظت ها توضیح داده شده است.
میزان موفقیت درمان چقدر است؟
اگر چه نتایج در بین بیماران مختلف متفاوت است ، اما نتایج بررسی ما بر اساس رضایت بیماران و پیامد های بالینی بیشتر از 80% بوده است. اثرات درمانی 3 هفته بعد از تزریق شروع شده و در طی 3 ماه (با اجرای کامل پروتکل در مانی توصیه شده توسط پزشک)به اوج می رسد.
 
پشتوانه علمی این روش درمانی چقدر است؟
پلاکت از حدود 4 دهه قبل برای بیماران خونریزی دهنده استفاده می شده  و مدارک مستند در مورد شرایط جداسازی، غنی سازی ، تزریق و عواض جانبی ناشی از  جداسازی و نگهداری غیر استادارد در متون متعدد (از قبیل Hillier, Sally Rudman, Henry ,…) چاپ شده است . در مورد استفاده غیر از انتقال خون (مو ، پوست، مفاصل ، ترمیم زخم و...) مقاللات علمی اندکی چاپ شده و اکثر گزارشات توصیفی می باشند. ما هم همگام با لابراتورهای معتبر دنیا ، دانش خود را به روز رسانی نموده و درحال بررسی پروتکل های مختلف و افزودنی های مجاز ، برای افزایش اثر درمان، هستیم . هر چند که تا موردی به طور کامل تائید علمی نرسد آن را در کیت وارد نخواهیم کرد.
عوارض جانبی ناشی از تزریق چه خواهد بود؟
تورم ودرد ناحیه تزریق که معمولا ظرف 1 تا 2 روز برطرف خواهد شد و در برخی نواحی تزریق  پوستی ممکن است کبودی رخ دهد که به صورت معمول ظرف یک هفته برطرف خواهد شد .
ایمنی روند چقدر است؟
چون از خون فرد استفاده می شود عملا هیچ خطری شخص را تهدید نمی کند ولی در صورت آلودگی محیطی حین فراوری ممکن است موجب عفونت  شده که با توجه به راهکار موجود در کیت و تهیه PRPبه صورت کاملا بسته ، این اتفاق تا کنون در تجارب ما دیده نشده است.
 روند فراوری PRP چقدر زمان می برد؟
مطابق قوانین انجمن بانک خون آمریکا(AABB) پلاکت نباید بیشتر از 4 ساعت در محیط باز بماند لذا کل پروسه از زمان خونگیری تا آماده شدن برای تزریق حدود 1 و نیم ساعت بوده و تزریق هم حدود 15 دقیقه زمان می برد.