خروج ورود کاربران
برگزاری سمینار یک روزه : استفاده از " پی .آر. پی" در مان های جدید شکست مکرر لانه گزینی و عدم رشد اندومتر

برگزاری سمینار یک روزه : استفاده از  " پی .آر. پی" در مان های جدید شکست مکرر لانه گزینی و عدم رشد اندومتر

بعد از مهار بيماريهاي همه گير در قرون نوزده و بيست بوسيله علم پزشكي با استفاده از داروها و واكسن ها و استيصال روش هاي رايج درماني در معالجه بيماري هاي لا علاج و صعب العلاج با شروع قرن بيست و يكم ، سلول درماني بارقه هاي اميدي براي درمان اين دسته از بيماري ها بوجود آورد.


پلاكت هاي خوني اگر چه " استم سل درماني " نيستند اما بعنوان اولين تجربه فراگير موفق " سلول درماني" اين اميدها را پر رنگ تر نموده است.
امروزه پلاكت تغلیظ شده و فاكتورهاي رشد ترشح شده از آن ها، كاربرد وسيعي در علوم مختلف پزشكي پيدا كرده است و در طيف وسيعي از بيماري ها به كار ميرود كه در بسياري از آنها از قبيل دردهاي اسكلتي-عضلاني و ترميم زخمهاي مزمن ، ديابتي و... مستندات غیر قابل انکاربسیاری وجود دارد و تاييديه مختلفي از قبيل سازمان غذا و داروي آمريكا    (FDA) ، اتحاديه اروپا (CE) را اخذ نموده و وزارت بهداشت جمهوري اسلامي ايران هم آن را تاييد نموده است.

هم اکنون براي اولين بار تيم تحقيقاتي بخش نا باروری و IVF بیمارستان آیت الله طالقانی دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به سرپرستي استاد سرکار خانم دكتر صالحپور و تلاش های سرکار خانم دكتر نظري ، فلوشیپ نازایی و عضو هـيئت علمي اين دانشگاه ، در درمان " شكست مكرر لانه گزيني( RIF)- " - و اندومتر نازک در IVF با استفاده از کیت " پی .آر. پی" رویاژن     ( PRP Kit Rooyagen) به نتايج شگرفي دست پيدا كرده اند كه آينده اين درمان را متحول خواهد نمود.

به همين منظور سمينار يك روزه با محوريت" استفاده از پی آر پی وفاکتور های رشد پلاکتی در درمان شکست مکرر لانه گزینی و اندومتر نازك " با حضور اساتيد دانشگاه ها و مدعوین محترم ، با تعریف فرآوري صحيح پي آر پي منطبق بر استانداردهاي FDA، انديكاسيون هاي استفاده در نازايي، بايدها و نبايدها و ... در تاریخ 4/6/1395 در سالن نور بیمارستان آیت الله طالقانی برگزار مي گردد . اميد است با در اختيار گذاشتن اين تجارب به همكاران براي ارتقاء درمان هاي نازايي گامي رو به جلو برداشته شود.

این مطالعه در قالب دو مقا له به ژورنا ل هایJHRS و IJRM به همت سرکارخانم دکتر صالح پور ،سرکار خانم دكتر نظري و سرکارخانم دکتر زاده مدرس و سایر همکاران ارائه شده است.

برگزار کننده گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و

مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماریهای زنان با همکاری

بخش پیوند مغز استخوان و سلول درمانی بیمارستان آیت الله طالقانی

بازگشت به رویدادها

طراحی و توسعه : سواد روز رایانه